بارداری

تشخیص بارداری از روی گرفتن نبض

تشخیص بارداری امروزه با روش های مختلف و متعددی انجام می‌شود. یکی از این روش‌ها، تشخیص بارداری از روی گرفتن نبض مادر است. بهتر است بدانید که حداکثر ضربان قلب به ضربان قلبی گفته می‌شود که با ورزش کردن می‌توانید به آن دست پیدا کنید. طبق گفته متخصصان زنان و زایمان آمریکا حداکثر ضربان قلب ۱۴۰ تپش در دقیقه است. در حالت کلی به دلیل اینکه مردان و زنان دارای میزان مختلفی از شریان خروجی قلب هستند نبض قلب آن‌ها متفاوت بوده و نبض زنان ضعیف‌تر از نبض مردان می‌باشد.

روش‌های طب چینی برای تشخیص بیماری‌ها

متخصصان طب چینی با استفاده از ۴ عنصر اصلی مانند لمس کردن، بوییدن، دیدن و پرسش و پاسخ سعی در تشخیص بیماری‌های افراد مختلف را دارند. متخصصان طب سنتی با گوش دادن به صدای بیمار و تنفس او و با پرسیدن سوالاتی از قبیل عادات غذایی، الگوی خواب شبانه، عادات دفع و حساسیت بدن به درجه حرارت، مشاهده رنگ و روشنایی چهره، چشم‌ها، و سایر قسمت‌های بدن او به بررسی و تشخیص بیماری می‌پردازند.

از همه مهم‌تر متخصصان طب چینی با گرفتن نبض بیمار از مچ دست، لمس کردن و حس کردن گرمای دست بیمار و با بررسی بوی دهان و تنفس بیمار به راحتی قادر به تشخیص بیماری هستند.

نحوه تشخیص بارداری از روی گرفتن نبض

متخصصان طب چینی ادعا می‌کنند که از طریق گرفتن نبض زودتر از آزمایش‌هایی مثل بیبی چک به بادرار شدن خانم‌ها پی می‌برند. از نظر متخصصان طب سنتی تشخیص بارداری از روی گرفتن نبض بهترین و آسان‌ترین راه برای تشخیص بارداری خانم‌ها به شمار می‌آید.

در زمان بارداری جریان خون به طور قابل توجهی بالا می‌رود و ضربان قلب ۱۰ تا ۱۵ مرتبه بیشتر از حالت عادی خواهد شد. رایج‌ترین محل گرفتن نبض، نبض شریان شعاعی می‌باشد. لازم به ذکر است که متخصصان طب چینی ضربان مچ دست را به سه قسمت بار (گوان)، اینچ (چان) و کوبیت (چی) تقسیم می‌کنند.

طب سنتی و بارداری

متخصصان طب چینی برای انجام این کار با استفاده از پالپ انگشت شاخص، انگشت وسط و انگشت حلقه اقدام به تشخیص بارداری می‌نمایند. برای انجام این کار متخصص این انگشت‌ها را بر روی نبض مچ دست گذاشته و باردار بودن یا نبودن شخص را به خوبی تشخیص می‌دهد.

جالب است بدانید در طول زمان تشخیص متخصص با استفاده از مقادیر مختلف فشار انگشتان و شریان‌های شعاعی را به خوبی لمس می‌کنند. در مراحل اولیه تشخیص بارداری، متخصص طب سنتی با توجه به موقعیت چان در دست چپ اقدام به تشخیص می‌نماید. در این حالت اگر نبض دست چپ در قسمت چان آرام ولی به صورت لغزنده باشد، احتمال باردار بودن شخص بسیار بالا است.

در ماه‌های آینده این حالت نبض همچنان ادامه خواهد داشت با این تفاوت که نبض در منطقه «چی» هر دو دست قوی شده و به طور چشمگیری شدت پیدا می‌کند. در طول زمانی که جنین رشد می‌کند نبض لغزنده در موقعیت اینچ دست چپ و نبض موقعیت‌های کوبیت در هر دو دست قوی‌تر خواهد شد.

مقاله مرتبط : ۱۴ علامت زودهنگام بارداری

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا