بارداری

تست بارداری خانگی با نمک

بارداری یکی از مهم ترین و زیباترین دوران‌هایی است که هر مادری آن را تجربه می‌نماید. روش‌های خانگی زیادی وجود دارد که می‌توان به وسیله آن‌ها بارداری فرد را تشخیص داد. یکی از این روش‌ها تست بارداری با نمک می‌باشد.

البته توجه داشته باشید که هیچ یک از این روش‌ها قطعی نیست و شما برای اطمینان از تست بارداری باید آزمایش خون داده و از بارداری خود مطمئن گردید.

روش انجام تست بارداری با نمک چگونه است؟

در این روش شما باید مقداری از ادرار اول صبح خود را در ظرفی نگه دارید، مقدار آن بهتر است به اندازه یک فنجان باشد. سپس دو قاشق غذاخوری نمک خوراکی را به آن اضافه می‌کنید. در صورتی که شما باردار باشید نمک با ادرار واکنش داده و شکل خمیری به خود می گیرد.

هورمون بارداری در صورتی که داخل خون و ادرار شما قرار داشته باشد، می‌توان با این روش تست بارداری را انجام داد و از آن نتیجه گرفت. دقت داشته باشید که باید ادرار اول صبح را مورد آزمایش قرار دهید.

چقدر به تست بارداری با نمک اعتماد کنیم؟

باید بدانید که میزان دقت تست بارداری با نمک فقط ۵۰ درصد می‌باشد و اصلا راه مطمئنی برای تشخیص بارداری نمی‌شود. بهتر است از بی بی چک برای تشخیص بارداری در خانه استفاده نمایید. هیچ دکتری نیز این روش را تایید نمی‌کند.

در چه بازه زمانی می‌توان از این تست استفاده کنید؟

همانطور که اشاره شد، باید ادرار اول صبح را مورد آزمایش قرار دهید. همچنین اگر در هفته‌های اول بارداری باشید میزان هورمون موجود در ادرار کم است و به همین دلیل نتیجه مثبتی را نخواهد داشت.

چگونه نتیجه مثبت را تشخیص دهیم؟

اگر در ادرار شما مقداری از هورمون اچ سی جی وجود داشته باشد، نمک داخل آن واکنش نشان می‌دهد. تغییر رنگ و شیری شدن، حالت خمیری داشتن، داشتن حالت کف از علائمی است که مثبت بودن آزمایش را نشان می‌دهد.

به جای این تست از کدام روش‌های دیگر می‌توان استفاده نمود؟

در صورتی که می‌خواهید قبل از انجام روش‌های قطعی بارداری خود را تشخیص دهید بهتر است از انواع کیت‌های خانگی و بی بی چک استفاده نمایید. از این تست‌ها باید بعد از گذشتن یک هفته از زمان قاعدگی استفاده کنید تا نتیجه دقیق‌تری را بگیرید.

البته باید توجه داشته باشید که همین کیت‌های تایید شده نیز نمی‌تواند نتیجه صد در صدی را به شما بدهد. اگر می‌خواهید جواب بسیار دقیقی را بگیرید می‌توانید از روش‌هایی مانند آزمایش خون، سونوگرافی و یا آزمایش ادرار که در آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود استفاده نمایید.

در صورتی که هنوز یک هفته کامل از زمان قاعدگی شما نگذشته باشد بهتر است اقدام به انجام هیچ آزمایشی نکنید. زیرا در این زمان هنوز هورمون حاملگی به مقدار کافی در بدن فرد وجود ندارد و امکان خطا در هر نوع آزمایشی وجود دارد.

آیا با استفاده از نمک می‌توان جنسیت جنین را تشخیص داد؟

جنسیت نوزاد در ماه‌های اول قابل تشخیص نمی‌باشد و حتی با آزمایش خون و سایر آزمایش‌های دقیق بارداری نیز نمی‌توان جنسیت جنین را تشخیص داد.

جنسیت به صورت دقیق تنها در ماه‌های چهار الی پنج توسط دستگاه سونوگرافی قابل تشخیص می‌باشد.

البته برخی از خرافات قدیمی نیز درباره‌ی نمک وجود دارد که هیچ اثبات علمی و دقیقی ندارند. بهتر است خودتان را از حرف‌ها و باورهای بی‌اساس و غیر علمی دور نمایید تا در زمان مناسب نتیجه دقیق‌تری را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا