اقدام به بارداریبارداری

تست بارداری خانگی با نمک

بارداری یکی از مهم ترین و زیباترین دوران‌هایی است که هر زنی دوست دارد آن را تجربه کند. روش‌های خانگی زیادی وجود دارد که می‌توان به وسیله آن‌ها بارداری را تشخیص داد. یکی از این روش‌ها تست بارداری با نمک است.

البته توجه داشته باشید که هیچ یک از این روش‌ها قطعی نیست و شما برای اطمینان از بارداری باید آزمایش خون داده و از بارداری خود مطمئن شوید.

روش انجام تست بارداری با نمک چگونه است؟

در این روش شما باید مقداری از ادرار اول صبح خود را در ظرفی نگه دارید، مقدار آن بهتر است به اندازه یک فنجان باشد. سپس دو قاشق غذاخوری نمک خوراکی را به آن اضافه کنید، در صورتی که شما باردار باشید نمک با ادرار واکنش داده و شکل خمیری به خود می گیرد.

هورمون بارداری در صورتی که داخل خون و ادرار شما قرار داشته باشد، می‌توان با این روش تست بارداری را انجام داد و از آن نتیجه گرفت. دقت داشته باشید که باید ادرار اول صبح را مورد آزمایش قرار دهید.

چقدر به تست بارداری با نمک اعتماد کنیم؟

باید بدانید که میزان دقت تست بارداری با نمک فقط ۵۰ درصد می‌باشد و اصلا راه مطمئنی برای تشخیص بارداری نیست. بهتر است از بی بی چک برای تشخیص بارداری در خانه استفاده نمایید. هیچ دکتری نیز این روش را تایید نمی‌کند.

در چه بازه زمانی می‌توان از این تست استفاده کنید؟

همانطور که اشاره شد، باید ادرار اول صبح را مورد آزمایش قرار دهید. همچنین اگر در هفته‌های اول بارداری باشید، میزان هورمون موجود در ادرار کم است و به همین دلیل نتیجه مثبتی را نخواهد داشت.

چگونه نتیجه مثبت را تشخیص دهیم؟

اگر در ادرار شما مقداری از هورمون HCG وجود داشته باشد، نمک داخل آن واکنش نشان می‌دهد. تغییر رنگ و شیری شدن، حالت خمیری داشتن و کف ایجاد شدن از علائمی است که مثبت بودن تست بارداری را نشان می‌دهد.

چرا از تست بارداری با نمک استفاده می‌کنند؟

گاهی امکان دارد تا زمانی که نسبت به بارداری خود اطمینان کامل پیدا نکرده‌اید دوست نداشته باشید، این موضوع را با کسی در میان بگذارید. در چنین مواقعی از تست بارداری با نمک می‌توان استفاده کرد. همچنین اگر از آزمایشگاه دور هستید و شک دارید باردار باشید، این روش به شما در تشخیص بارداری کمک می‌کند.

نتیجه تست بارداری با نمک

به جای این تست از کدام روش‌های دیگر می‌توان استفاده نمود؟

در صورتی که می‌خواهید قبل از انجام روش‌های قطعی بارداری خود را تشخیص دهید بهتر است از انواع کیت‌های خانگی و بی بی چک استفاده نمایید. از این تست‌ها باید بعد از گذشتن یک هفته از زمان قاعدگی استفاده کنید تا نتیجه دقیق‌تری را بگیرید.

مقاله مرتبط : تشخیص بارداری از روی گرفتن نبض

البته باید توجه داشته باشید که همین کیت‌های تایید شده نیز نمی‌تواند نتیجه صد در صدی را به شما بدهد. اگر می‌خواهید جواب بسیار دقیقی را بگیرید می‌توانید از روش‌هایی مانند آزمایش خون، سونوگرافی و یا آزمایش ادرار که در آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود، استفاده نمایید.

در صورتی که هنوز یک هفته کامل از زمان قاعدگی شما نگذشته باشد بهتر است اقدام به انجام هیچ آزمایشی نکنید زیرا در این زمان هنوز هورمون حاملگی به مقدار کافی در بدن فرد وجود ندارد و امکان خطا در هر نوع آزمایشی وجود دارد.

آیا با استفاده از نمک می‌توان جنسیت جنین را تشخیص داد؟

جنسیت نوزاد در ماه‌های اول قابل تشخیص نمی‌باشد و حتی با آزمایش خون و سایر آزمایش‌های دقیق بارداری نیز نمی‌توان جنسیت جنین را تشخیص داد.

جنسیت به صورت دقیق تنها در ماه‌های چهار الی پنج توسط دستگاه سونوگرافی قابل تشخیص می‌باشد.

البته برخی از نظرهای قدیمی نیز درباره‌ تست بارداری با نمک وجود دارد که هیچ اثبات علمی و دقیقی ندارد.

کلام آخر

امیدواریم مطالب مفید و کاربردی بوده باشد. ممنون می‌شویم نظرها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا