تعطیلات

میزان میل جنسی زنان در سنین مختلف

میل جنسی زنان در سال‌های مختلف زندگی‌شان، موضوع مورد بحث این مطلب است. بیشتر زنان اینگونه می‌پندارند که بعد از ورود به سنین میانسالی و یائسگی میل جنسی در آن‌ها به شدت کاهش می‌یابد و دیگر نمی‌توانند مثل قبل از رابطه جنسی لذت کافی را ببرند. این موضوع باعث می‌شود تا آن‌ها دچار افسردگی و بیماری‌های گوناگون گردند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره‌ی میل جنسی در زنان با ما همراه باشید.

چگونه باید میل جنسی در زنان را بررسی نمود؟

قبل از هر کاری باید برای میل جنسی تعریفی را بیان نماییم. میل جنسی به معنای انگیزه غریزی برای داشتن رابطه جنسی با جنس مخالف می‌باشد. میل جنسی در زن و مرد وجود دارد اما تفاوت‌های بسیار و اساسی در بین آنان دیده می‌شود. به طور کلی تمایل جنسی در زنان ارتباط مستقیم با احساس و رابطه عاطفی دارد. زنان با کسی وارد رابطه جنسی می‌شوند که عاشق او باشند و از نظر عاطفی رابطه نزدیکی با او داشته باشند.

این در حالی است که مردان کاملا خلاف این قضیه عمل می‌کنند. مردان رابطه جنسی را صرفا رفع نیاز غریزی می‌دانند و برایشان مهم نیست که با کسی که وارد رابطه جنسی می‌شوند از قبل رابطه عاطفی برقرار نمایند. بنابراین می‌توان این نتیجه را گرفت که زنان رابطه جنسی را برای رابطه عاطفی برقرار می‌نمایند.

تمایل جنسی در زنان رابطه تنگاتنگی با رابطه عاطفی دارد. ارضا شدن طرف مقابل برای زنان از اهمیت بالایی برخوردار است و آن‌ها دوست دارند تا مرد خود را به اوج لذت جنسی برسانند.

چه کسانی گرم مزاج و چه افرادی سرد مزاج می‌باشند؟

در بیشتر مواقع افراد در رابطه با گرم مزاجی و سرد مزاجی دچار اشتباه می‌شوند. نمی‌توان گفت که کسی به طور مطلق گرم مزاج و یا سرد مزاج است. تمایل جنسی در زنان و گرمی و سردی آن‌ها به عوامل بسیاری وابسته است. به عنوان مثال زنی که همسر خود را دوست داشته باشد و توجه و محبت کافی را از طرف او دریافت نماید به طور حتم گرم مزاج‌‌تر خواهد بود و به احتمال زیاد همیشه برای برقراری رابطه جنسی آماده خواهد بود.

همچنین مهارت‌ها و سواد جنسی نیز نقش موثری را در این باره ایفا می‌کند. چنانچه زن و مرد بدن خود و طرف مقابل خود را بشناسند و به طور کامل نیازها را شناسایی نمایند، قطعا میل جنسی بیشتری خواهند داشت. برعکس ممکن است همین خانم در صورتی که علاقه کافی نسبت به همسر خود نداشته باشد، میل جنسی کمتری خواهد داشت و به عنوان زن سرد مزاج تلقی خواهد شد.

بنابراین گرم مزاجی و سرد مزاجی افراد به طور کامل نسبی است و نسبت به همسران سنجیده می‌شود. مثلا اگر خانمی مایل است ۴ بار در هفته رابطه برقرار کند و همسرش ۷ روز در هفته در خواست رابطه می‌کند، این زن سرد مزاج تلقی می‌شود. در حالی که ممکن است در رابطه‌ی دیگر ۴ بار در هفته گرم مزاج به حساب آید.

رابطه جنسی زنان

در چه سنی بیشترین میزان میل جنسی وجود دارد؟

در تمامی افراد با به وجود آمدن دوره بلوغ و ترشح هورمون‌های جنسی، میل جنسی نیز به وجود می‌آید. از نظر جسمی دوره نوجوانی و بلوغ زمانی است که اوج تمایل جنسی وجود دارد اما به دلایل روانی فرد هنوز آماده ارتباط جنسی نیست. بعد از گذراندن دوره نوجوانی و وارد شدن به دهه ۲۰ زندگی فرد هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روانی بیشترین مقدار میل جنسی را دارد. بنابراین می‌توان گفت که از سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی اوج میل جنسی در افراد و به ویژه زنان شکل می‌گیرد.

آیا در دوران یائسگی فرد دچار کاهش میل جنسی می‌گردد؟

اولین نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که، افراد و تمایلات کاملا مختلف و متفاوت می‌باشند و نمی‌توان گفت که همه‌ی افراد عین هم هستند. با ورود به مراحل یائسگی هورمون‌ها تغییر می‌یابند و مانند قبل قادر به فعالیت نیستند. با به وقوع پیوستن این اتفاق فرد دچار کاهش میل جنسی می‌شود و دیگر تمایل جنسی سابق را نخواهد داشت.

این اتفاق صرفا جسمی است، ممکن است فرد از لحاظ روانی و عاطفی با شریک جنسی خود در شرایط بسیار مطلوبی باشد و در دوران یائسگی هیچ تغییری در تمایل جنسی خود مشاهده ننماید.

چگونه میل جنسی در زن‌ها افزایش می‌یابد؟

میل جنسی در زن‌ها رابطه مستقیمی با احساس و دوست داشتن دارد، اگر خانمی با همسر خود رابطه عاطفی خوبی داشته باشد میل جنسی او نیز افزایش خواهد یافت. برخی از مردان به زنان خود صفت سرد مزاج را می‌چسبانند. در حالی که خودشان هیچ اطلاعاتی درباره‌ی چگونگی تحریک همسرشان ندارند.

اگر مردی دائما اخمو است، محبتی به زن نمی‌کند، توجهی را که باید به خانمش ندارد، نباید انتظار داشته باشد تا زن هر زمان و همیشه برای رابطه جنسی آماده باشد. بنابراین برای افزایش تمایل جنسی خانم‌ها باید رابطه عاطفی را تقویت نمود.

‫2 دیدگاه ها

    1. سلام وقتتون بخیر
      از اینکه مورد توجهتون واقع شده است خرسندیم.
      با تشکر از ثبت نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا