اقدام به باردارینوزاد و کودک

دختردار شدن، روش‌هایی برای افزایش شانس فرزند دختر

فرزند دختر دوست دارید؟ پس دختردار شوید، شما می‌توانید با به کارگیری یک سری اصول و روش‌های خاص جنسیت فرزند خود را تعیین نمایید. بنابراین با استفاده از روش‌های ساده خانگی می‌توانید تا حد زیادی در تعیین جنسیت جنین خود موثر باشید.

علت دختر شدن جنین

کروموزوم‌های جنسی مرد XY هستند و کروموزوم جنسی XX زن است. اگر زمان لقاح کروموزوم X مرد با یکی از کروموزوم‌های X زن ترکیب شود، جنین XX می‌شود که دختر است.

اسپرم پسر و اسپرم دختر

روش‌های دختردار شدن

روش اول: موقعیت در رابطه جنسی

برای دختردار شدن دو روش شتلز و ولان وجود دارد که در ادامه کامل توضیح می‌دهیم.

روش شتلز

دکتر شتلز اولین شرط برای موفقیت را زمان‎‌بندی درست می‌داند. اسپرم‌های ماده قوی و سرسخت هستند و نسبت به اسپرم‌های مذکر آروم‌تر حرکت می‌کنند. بر طبق نظریه شتلز باید 2 تا 4 روز قبل‌از تخمک‌گذاری نزدیکی کرد تا در زمان تخمک‌گذاری فقط اسپرم‌های ماده باقی بمانند. همچنین دکتر شتلز پیشنهاد می‌کند زمانی که ترشحات شفاف و مانند زرده تخم‌مرغ دارید، نزدیکی نکنید زیرا نشانه تخمک‌گذاری است. بنابراین بر طبق گفته دکتر لاندرام شتلز نفوذ سطحی حین نزدیکی احتمال دختردار شدن را افزایش خواهد داد. بنا به گفته ایشان مهبل زن در قسمت ورودی اسیدی‌تر می‌باشد که باعث می‌شود اسپرم مردانه به خوبی منتقل نشود و با این روش می‌توانید دختردار شوید.

روش الیزابت ولان

دکتر ولان ادعا می‌کند که 57 درصد از زوج‌هایی که قصد دختردار شدن داشتند، با این روش موفق شده‌اند. روش ولان به این صورت است که 2 تا 3 روز قبل‌از تخمک‌گذاری باید نزدیکی کرد و بیشتر روی زمان تمرکز دارد. در کل وقتی که درجه حرارت بدن یا دما در بیشترین حد خود باشد، بهترین زمان برای بارداری دختر است.

روش دوم: رژیم غذایی برای دختردار شدن

بنا به گفته کارشناسان اگر چند هفته قبل‌از بارداری رژیم مناسبی داشته باشید، شانس دختردار شدن خود را افزایش خواهید داد. بنابراین اگر می‌خواهید دختردار شوید از رژیم غذایی که اسید زیادی دارند، استفاده کنید. برای مثال خوردن میوه‌هایی مانند گریپ فروت، لیمو و پرتقال می‌توانند محیط اسیدی ایجاد کنند و باعث کشته شدن اسپرم‌های مردانه شوند. بنابراین شانس زنده ماندن اسپرم زنانه بیشتر خواهد شد. توصیه می‌شود از غذاهایی که حاوی سدیم و پتاسیم هستند، پرهیز کنید در مقابل از غذاهای کلسیم‌دار و منیزیم‌دار استفاده کنید. همچنین مصرف کلم، کدو، کرفس، کاکائو، پیاز، غذاهای دریایی، شیر و لبنیات احتمال دختردار شدن را افزایش می‌دهند.

تذکر:

  • مصرف تخم‌مرغ، زالزالک، زغال اخته، انواع توت، انجیر و شکلات شانس دختردار شدن را افزایش می‌دهد.
  • مصرف توفو چون حاوی منیزیم، آهن، سدیم، مس، روی و کلسیم است برای دختردار شدن مفید است.

روش سوم: استفاده از تقویم چینی

تقویم چینی که به تقویم تعیین جنسیت معروف می‌باشد، حدودا ۷۰۰ سال پیش در میان زنان رواج داشته است. براساس این تقویم جنسیت کودک از طریق سن مادر و ماه بارداری تعیین می‌شود. برای مثال اگر فردی ۲۵ سال سن داشته باشد و بخواهد دختردار شود، براساس تقویم چینی باید در یکی از ماه‌های فروردین، اردیبهشت، تیر و دی باردار شود. کسانی که طرفدار تقویم چینی هستند، معتقدند که پیش‌بینی این تقویم ۹۹ درصد درست می‌باشد.

مقاله مرتبط: راه‌های افزایش شانس برای پسر دار شدن

رژیم غذایی دختردار شدن

روش چهارم: رابطه‌ای عاشقانه مناسب دختر زایی

براساس نظریه‌هایی که در این مورد مطرح شده است، اسپرم‌های زنانه محیط گرما را ترجیح می‌دهند. بهتر است قبل‌از نزدیکی از همسر خود بخواهید حمام آب داغ بگیرد اما در اجرای این روش زیاده‌روی نکنید زیرا ممکن است در دراز مدت اثر منفی داشته باشد. همچنین برای افزایش میزان باروری باید اسپرم مردها در محیط سرد نگهداری شوند.

تذکر: قبل‌از رابطه، زن باید با محلول سرکه و آب دوش بگیرد.

روش پنجم: خودداری از انزال در مقاربت

براساس گفته شتلز انزال زن در تعین جنسیت کودک نقش مهمی دارد زیرا زمانی که زن به انزال می‌رسد، بدن زن ماده‌ای قلیایی ترشح می‌کند و محیطی برای پسردار شدن فراهم می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید دختردار شوید از انزال در مقاربت پرهیز کنید.

تذکر: زنانی که دوست دارند دختردار شوند باید نمک را حذف کنند یا غذاهای کم نمک بخورند.

روش ششم: شستشوی واژن برای اسیدی کردن محیط

یکی از راه‌ها این است که قبل‌از بارداری، برای افزایش دختر زایی، واژن با یک مایع اسیدی شستشو شود. برای مثال برای شستشوی واژن می‌توانید از آب لیمو استفاده کنید. به این صورت که یک قاشق مربا خوری آب لیمو را در یک لیوان آب حل کنید. برای این‌که از این روش نتیجه بگیرید بهتر است به مدت ۵ تا ۶ ماه قبل‌از بارداری به طور متناوب از این روش استفاده کنید.

روش هفتم: استفاده از چای گیاهی

برای این‌که دختردار شوید، نباید از چایی گیاهی نعناع و علف گندم استفاده کنید. در مقابل مصرف دمنوش گل قاصدک برای دختردار شدن بسیار مفید و موثر خواهد بود. به دلیل این‌که گل قاصدک منبع ویتامین B، روی و منیزیم می‌باشد و شرایط واژن را برای زنده نگه‌داشتن اسپرم دختر فراهم می‌کند. همچنین مصرف رازیانه هم برای دختردار شدن تاثیر دارد.

مقاله مرتبط: ویتامین‌های ضروری مورد نیاز در دوران بارداری

چای گل قاصدک

روش هشتم: زمان مقاربت و تاثیر تغییر فصل‌ها

اگر می‌خواهید دختردار شوید، فصل زمستان را برای باردار شدن انتخاب کنید زیرا فصل زمستان برای دختردار شدن مناسب‌ترین فصل می‌باشد.

با توجه به مطالب فوق تعداد اسپرم و پوزیشن جنسی مناسب در دختردار شدن تاثیر دارد. ممنون می‌شویم نظرها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید.

تیم محتوای ژرسه

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا