اقدام به بارداری

چگونه میتوان شانس بارداری را افزایش داد

تسریع در بارداری موضوعی است که اغلب خانم ها علاقه مند به دانستن نکاتی درباره ی آن می باشند. برخی از زوجین دوست دارند که بعد از ازدواج هر چه سریع تر صاحب فرزند شوند، برخی از افراد در سن بالا ازدواج می کنند و بهتر است در همان اوایل ازدواج بچه دار شوند. تسریع در بارداری موضوعی است که به این افراد آگاهی و دانش لازم را برای باردار شدن می دهد. همه ی افراد دارای بدن ها و سیستم های تولید مثل متفاوتی هستند.

برخی بدون داشتن هیچ مشکلی بعد از گذشت حدود یک یا دو سال باردار می شوند و برخی نیز در همان اولین نزدیکی حاملگی را تجربه می نمایند. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که نباید بدن خودتان را با افراد دیگر مقایسه نمایید. با رعایت نکات خاصی می توان تسریع در بارداری را انجام داد اما باید بدانید که عجله کردن و استرس داشتن درباره ی این موضوع اشتباه است. بهترین کار انجام تمام نکات لازم و صبر تا زمان باردار شدن می باشد.

مقاله مرتبط : نکته هایی مفید در افزایش بارداری

ایجاد شانس بیشتر در بارداری

برای تسریع در بارداری تقویم تخمک گذاری داشته باشید

تمامی خانم ها در طول هر ماه یک بار دوره ی تخمک گذاری را تجربه می نمایند. در هر بار تخمک گذاری یک تخمک در تخمدان شما ایجاد می شود و در صورتی که در زمان مناسب اسپرم به تخمک برسد حاملگی انجام می گردد. پس باید توجه داشته باشید که شما در هر ماه فقط یک بار شانس تسریع در بارداری دارید. دانستن زمان دقیق تخمک گذاری کمک بسیار زیادی را برای تسریع در بارداری خواهد نمود. بعد از زمان مشخصی از پریود ماهانه تخمک گذاری در تخمدان انجام می گردد و بدن شما آماده باروری است.

برای مشخص نمودن زمان دقیق این دوره بهتر است از یک تقویم تخمک گذاری استفاده نمایید. در حال حاضر شما می توانید از تمام فروشگاه های اینترنتی یک تقویم دانلود نمایید. کافی است ماهانه زمان پریود خود را به تقویم اضافی کنید. شما به صورت خودکار روز دقیق تخمک گذاری را در تقویم خواهید دید. دو روز قبل و یک روز بعد از انجام تخمک گذاری بهتر است نزدیکی انجام شده و اسپرم داخل رحم تزریق گردد. در صورتی که اسپرم قدرت کافی داشته باشد به طور قطعی تسریع در بارداری صورت خواهد گرفت.

تقویم زمان تخمک گذاری و تسریع بارداری
تقویم تخمک گذاری

پوزیشن مناسب برای تسریع در بارداری بسیار مهم است

مدل ها و پوزیشن های متفاوتی برای نزدیک وجود دارد اما تنها چند مورد از آن ها کمک به افزایش احتمال بارداری می نماید. بهتر است در مورد این پوزیشن ها خوب تحقیق کنید و ببینید در چه حالتی مقدار بیشتر اسپرم به تخمک خواهد رسید. نکته ی مهم این است که در پوزیشن هایی که دخول به صورت عمیق انجام می گیرد شانس بارداری بیشتر خواهد بود. اگر شما تقویم تخمک گذاری خود را دارید و زمان دقیق آن را می دانید بهتر است دو روز قبل و خود آن روز نزدیکی کرده و پوزیشنی را که دخول در آن عمیق است را برای تسریع در بارداری انتخاب نمایید.

مقاله مرتبط : انواع حالت های مناسب در رابطه جنسی برای افزایش احتمال بارداری

زود بلند نشوید

نکته ی بسیار مهمی که بیشتر افراد با رعایت آن موفق به بارداری شده اند این است که بعد از تزریق اسپرم نباید زود بلند شد و دستشویی رفت زیرا این موضوع باعث می شوند مقدار مناسبی از مایع منی و اسپرم به دهانه رحم نرسد. بهتر است در جای خود دراز بکشید و حتی پاهای خود را بلند کرده و بر روی دیواری تکیه دهید. با انجام این نکته در بارداری شانس بیشتری را خواهید داشت. اجازه دهید تا اسپرم راه خود را به تخمک پیدا کند.

رژیم غذایی را برای تسریع در بارداری دست کم نگیرید

خوردن غذاهای مناسب و سالم کمک بسیاری را برای درست کار کردن اندام های تناسلی و تولید مثلی شما می کند. استفاده از انواع پروتئین ها و ویتامین های ضروری در رژیم غذایی سبب می گردد تا مواد مغذی لازم به سلول های بدن شما برسد. اگر به صورت روزانه در حال مصرف فست فودها و فرآورده های مضر مانند سوسیس و کالباس هستید نباید انتظار داشته باشید که بدنتان بارور شود. از انواع مکمل ها و اسید فولیک استفاده نمایید. اسید فولیک ماده ای بسیار ضروری برای بدن شما است تا بعد از بارداری جنین و مادر دچار نا هنجاری هایی نگردند.

برای یک مادر و فردی که قصد بارداری دارد، چیزی خطرناک تر و مضر تر از سیگار و الکل وجود ندارد. در صورتی که عادت به استفاده از این مواد را دارید، نمی توانید موفق به افزایش احتمال بارداری (تسریع در بارداری) شوید و حتی در صورت باردار شدن ممکن هست که به مشکلاتی برخورد کنید. سیگار سبب می شود تا میزان اکسیژن در خون شما کاهش یابد و جنین اکسیژن کافی را دریافت نکند. الکل ضررهای فراوانی برای قبل از بارداری و بعد آن دارد که سقط جنین و انواع ناهنجاری ها از عوارض آن است.

بارداری طبیعی و سلامت بدن

لاغر شوید و تحرک داشته باشید

حتما شما نیز شنیده اید که برخی از خانم ها به دلیل داشتن اضافه وزن بسیار زیاد قادر به بارداری نیستند. در صورتی که چاقی شما زیاد باشد باید قبل از هر کاری راهی برای کم کردن وزن خود پیدا کنید. اضافه وزن مانع بزرگی برای بارداری می باشد. قطعا باید رژیم غذایی و نوع غذاهایی که می خورید را تغییر دهید و در صورتی که چاقی غیر منطقی دارید، یعنی رژیم غذایی کمی داشته ولی چاق می شوید حتما باید به یک چکاپ کامل رفته و آزمایش خون دهید تا اگر مشکلی در بدن شما هست مشخص گردد. ممکن است تیروئید شما کم کار باشد و این موضوع سبب چاقی شما گردد.

ورزش کنید و تحرک داشته باشید، داشتن تحرک می تواند کمک بسیار زیادی را برای سلامتی و تسریع در بارداری بکند. افزایش گردش خون باعث می شود تا اکسیژن رسانی در بدن افزایش یابد و اندام هایی مانند تخمدان و رحم سلامتی بیشتری را داشته باشند. همچنین داشتن فعالیت و تحرک مناسب به لاغر شدن و کم کردن وزن نیز کمک می کند.

به یاد داشته باشید که افزایش شانس در بارداری برای افرادی که بدن سالم تری دارند خیلی بیشتر است و افرادی که مشکلاتی در سلامت خود دارند ممکن است دیر تر باردار شده و صاحب فرزند گردند. چکاپ کلی را فراموش نکنید.

تیم محتوای ژرسه

منبع: healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا