بارداری

همه چیز درباره ی پارگی کیسه آب

کیسه آب و پارگی آن در دوران بارداری یکی از موضوعات مهمی است که حتما باید اطلاعات کافی درباره ی آن داشت. در صورت باردار بودن پیشنهاد می شود حتما اطلاعات کافی و لازم را در این زمینه پیدا کنید

چگونه بفهمیم که کیسه آب پاره شده است؟

نشانه هایی وجود دارد که با توجه آن ها می توان پاره شدن کیسه آب را تشخیص داد. در واقع کیسه آب همان کیسه ای است که جنین و جفت او در داخلش قرار گرفته اند. هنگام نزدیک شدن به زمان زایمان این کیسه به صورت طبیعی دچار پارگی شده و مراحل لازم برای شروع زایمان انجام می گردد. در صورتی که این کیسه زودتر از زمان موعود دچار پارگی گردد، مشکلات بسیاری برای جنین و مادر پیش می آورد. در صورتی که نشانه هایی مانند نشت آب از رحم خود را مشاهده نمودید حتما باید به پارگی کیسه آب شک کنید. معمولا این آب بی رنگ و بو است، اما در شرایطی ممکن است رنگ آن مایل به زرد و یا سبز باشد. حتی ممکن است این آب با ادرار اشتباه گرفته شود.

پاره شدن کیسه آب جنین در هفته های آخر بارداری

ترشحات واژن را با پارگی کیسه اشتباه نگیرید

گاهی برخی از خانم ها آب حاصل از پارگی کیسه را با ترشحات واژنی اشتباه می گیرند. نکته ی مهم و قابل توجه وجود این تفاوت می باشد که ترشحات واژنی معمولا چسبناک می باشند اما آب کیسه شبیه به آب معمولی بوده و حالت لزج ندارد. البته گاهی تشخیص دادن این موضوع واقعا سخت است و پیشنهاد می گردد، حتما بعد از مشاهده موارد مشکوک به پزشک متخصص مراجعه نموده و آزمایشهای لازم را انجام دهید. بعد از انجام تست های لازم پارگی واقعی مشخص می گردد.

مقاله مرتبط : رنگ ترشحات واژن نشانه چیست؟!

آرامش خودتان را حفظ کنید

در حالت کلی مادر هر چقدر نزدیک به هفته های آخر بارداری شود، احتمال پارگی کیسه آب بیشتر خواهد شد. این به این معنی نیست که حتما تمام مادران در هفته های ۳۹ و یا ۴۰ پاره شدن کیسه را تجربه می نمایند. ممکن است جنین شما در هفته ۴۱ بارداری آماده به دنیا آمدن باشد و در این زمان پارگی را تجربه نمایید. به هر حال حتما باید آرامش خود را حفظ نموده و در اولین فرصت به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید. برخی از مادران حتی در هفته ۴۱ نیز دچار پارگی کیسه نشده و دردهای زایمان را تجربه نمی کنند، برای این شرایط مادر حتما باید تحت نظر قرار گرفته و با دریافت داروها و تزریق هایی درد زایمان را به صورت مصنوعی تجربه نماید.

در هفته های آخر نزدیکی نکنید

یکی از دلایل پارگی زود هنگام کیسه آب نزدیکی کردن در ماه و یا هفته های آخر می باشد. بهتر است مدت زمان آخر بارداری خود، اقدام به نزدیکی نکرده و ریسکی در این باره نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا