اقدام به بارداریبیماری آقایانبیماری خانم هابیماری‌هاسلامت و تغذیه

گیاهانی که تاثیر منفی بر روی اسپرم دارند

اسپرم در واقع عامل اصلی باروری زوج‌ها می‌باشد. در سال‌های اخیر متاسفانه به دلایل متفاوتی تعداد اسپرم و کیفیت آن کاهش یافته است. این موضوع تاثیر بسیار زیادی را در باروری زوج‌ها دارد. در صورتی که اطلاعات خود را درباره‌ی عوامل کاهش دهنده تعداد اسپرم بالا ببرید می‌توانید از وقوع آن پیشگیری نموده و در صورت داشتن مشکل از آن جلوگیری نمایید.

مواد غذایی که باعث کاهش تعداد اسپرم می‌شوند

عوامل متعددی در حال حاضر بر کیفیت اسپرم مردان تاثیر می‌گذارند. استعمال دخانیات، مصرف الکل، چاقی، عدم تعادل هورمونی، استرس، آلودگی‌های هوا و آب، داروهای ضدفشار خون، داروهای روانی، برخی آنتی بیوتیک‌ها، قرار گرفتن در معرض تشعشعات، مقادیر زیاد سموم دفع آفات و مواد مخدر از مواردی هستند که تاثیر مضری بر تعداد اسپرم دارند.

در این میان مردان باید به رژیم غذایی خود نیز دقت داشته باشند. مواد غذایی و گیاهانی وجود دارند که در صورت استفاده زیاد، باعث کاهش تعداد و کیفیت اسپرم می‌گردد. در پایین به گیاهانی اشاره می‌شود که تاثیر منفی بر روی اسپرم دارند.

سیر

بر اساس تحقیقاتی سیر تاثیر منفی بر روی اسپرم دارد. اغلب پزشکان توصیه می‌نمایند که مردان سیر را به طور خام مصرف ننمایند، زیرا هورمون مردانه و تستوسترون را کاهش می‌دهد.

گیاه نیم یا چریش

احتمالا اسم این گیاه را نشنیده باشید. این گیاه در کشور ما کشت نمی‌شود و رونق چندانی ندارد. فواید بسیار زیادی برای این گیاه بر روی سلامتی انسان ذکر شده است، اما مصرف آن برای مردان توصیه نمی‌شود. زیرا ممکن است بر روی کیفیت اسپرم تاثیر منفی بگذارد.

دانه پاپایا

این گیاه نیز تاثیرات مثبت فراوانی بر روی سلامتی دارد، اما جالب است بدانید که این ماده را می‌توان به عنوان یک داروی ضد بارداری طبیعی استفاده نمود. دانه پاپایا نه تنها برای مردان بلکه باعث کاهش باروری زنان نیز می‌گردد. در واقع کسانی که قصد بارداری دارند نباید از این گیاه استفاده نمایند. در مواردی ذکر شده که از این ماده حتی می‌توان برای عقیم کردن مردان نیز استفاده نمود.

برگ میخک

این گیاه نیز از دسته گیاهانی است که تعداد و کیفیت اسپرم را به شدت کاهش می‌دهد و تاثیر منفی بر روی هورمون‌های مردانه دارد. بهتر است مردان از برگ میخک استفاده نکنند تا باروری آن‌ها دچار مشکل نگردد.

نعنا

این گیاه تقریبا در تمام خانه‌ها یافت می‌شود و از آن برای درمان مشکلات و بیماری‌های گوارشی استفاده می‌شود. جالب است بدانید که نعنا در هر دو جنس مرد و زن باعث کاهش میل جنسی می‌گردد. در صورت استفاده زیاد نعنا مردان با مشکلات جنسی و تولید مثل مواجه می‌گردند. این گیاه باعث کم شدن هورمون‌های مردانه می‌گردد و این موضوع سبب ایجاد ناباروری می‌شود.

بعد از دانستن این موارد باید به نکاتی توجه داشته باشید. قبل از هر چیز بهتر است در مصرف هیچ ماده غذایی و گیاهی زیاده روی ننماییم. تمام گیاهان با دارا بودن فواید بسیار زیاد ممکن است دارای مضراتی نیز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا