بارداریبیماری خانم هابیماری‌هاسلامت و تغذیه

زمان مناسب نزدیکی بعد از سقط جنین

نزدیکی بعد از سقط جنین موضوعی است که خانم‌های زیادی درباره‌ی آن کنجکاو هستند. بعد از سقط جنین فعل و انفعالات بسیاری در بدن رخ می‌دهد. مراقبت‌هایی بعد از سقط جنین لازم است. بدن بعد از سقط شدن جنین معمولا تا چند روز خونریزی دارد. یکی از سوالات متداولی که خانم‌ها از پزشک می‌پرسند این است که چند روز بعد از سقط می‌توان نزدیکی داشت. برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره‌ی نزدیکی بعد از سقط با ما همراه باشید.

چرا در سه ماه اول بارداری سقط اتفاق می‌افتد؟

علت‌های متفاوتی برای سقط جنین در سه ماهه اول بارداری وجود دارد. در برخی از بارداری‌ها جنین تشکیل نمی‌شود و به عبارتی بارداری پوچ اتفاق می‌افتد. در بارداری پوچ ساک یا کیسه جنین وجود دارد اما خود جنین تشکیل نمی‌شود. در واقع نطفه دارای مشکل است و علت‌های ژنتیکی وجود دارد.

در دیگر موارد نیز جنین تشکیل می‌شود اما ضربان قلب او شنیده نمی‌شود و در واقع قلب جنین تشکیل نمی‌گردد. این مشکل نیز کاملا ژنتیکی می‌باشد. در هر دو شرایط باید جنین را سقط نمود، در غیر این صورت مادر دچار مشکل می‌شود.

در مواردی نیز ممکن است در هفته‌های زیر ۲۰ به یک باره مادر دچار خونریزی و درد شود و سقط جنین انجام شود. این موضوع می‌تواند مربوط به انواع بیماری‌ها شود. مصرف نوشیدنی‌های الکلی و یا سیگار نیز می‌تواند در این امر تاثیر گذار باشد. بهتر است مادر بلافاصله که از بارداری خود مطلع شد نکات لازم را در این باره بداند و از بدن خود و جنینش مراقبت نماید.

سقط جنین در سه ماه اول بارداری

چند مدت بعد از سقط جنین نزدیکی انجام دهیم؟

اگر به صورت عادی به مسئله نگاه کنیم، می‌توان گفت که بعد از قطع شدن خونریزی می‌توان نزدیکی انجام داد. خونریزی ممکن است در افراد مختلف، متفاوت باشد. در برخی افراد دو هفته و در برخی دیگر تا چهار هفته طول می‌کشد.

بهتر است اولین نزدیکی بعد از سقط جنین ۳۰ روز بعد انجام شود تا دهانه رحم به طور کامل بسته شده و لگن در شکل طبیعیه خود قرار بگیرد. عجله کردن در انجام نزدیکی می‌تواند باعث عفونت‌ها و یا بیماری‌ها گردد. بهتر است نزدیکی در زمان مناسب انجام شود.

تا چه مدت بعد از سقط جنین پریود اتفاق می‌افتد؟

تاریخ پریود را نمی‌شود بعد از سقط جنین پیش بینی نمود. به طور طبیعی معمولا ۳۰ الی ۴۰ روز خونریزی ادامه می‌یابد. ممکن است فرد در تاریخ و وقت معین خود پریود شود.

زمان پریود

بعد از سقط جنین چه مراقبت‌هایی باید انجام شود؟

  1. حتما باید به توصیه‌های پزشک عمل کنید. داروهایتان را مرتب مصرف نمایید. به طور معمول دکترها توصیه می‌کنند که آب زیادی را در این زمان مصرف گردد.
  2. بهتر است دو روز استراحت مطلق کنید و تا دو هفته به هیچ وجه ورزش نکنید و یا اجسام سنگین را بلند ننمایید.

بهترین زمان برای اقدام به بارداری

بعد از سقط شدن جنین معمولا افراد نمی‌دانند چه زمانی باید نزدیکی نمایند و یا برای بارداری اقدام کنند. اقدام به بارداری حتما باید بعد از احیای بدن انجام شود و قبل از آن معاینات لازم توسط پزشک انجام شود. معمولا دکترها توصیه می‌کنند که باردار شدن بعد از سه دوره پریود انجام شود تا مشکلاتی برای مادر و جنین پیش نیاید.

مقاله مرتبط : بهترین زمان برای بچه دار شدن

به شرایط روحی خود توجه نمایید

بعد از سقط جنین مادر دچار اضطراب و افسردگی می‌گردد. به هر حال از دست دادن جنینی که در بطن وجود است امر ساده‌ای نیست. در اغلب اوقات، خانم‌ها دچار افسردگی و استرس می‌شوند. در این مراحل حتما باید حمایت خانواده و همسر بیشتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا