بیماری آقایانبیماری خانم هابیماری‌هاسلامت و تغذیه

آیا استفاده از توالت فرنگی باعث انتقال ویروس کرونا می‌شود؟

ویروس کرونا، تهدیدی جدی برای سلامت بشر است. این ویروس ناشناخته ممکن است از هر راهی به بدن انسان منتقل شود. یکی از سوالاتی که این روزها بسیار می‌پرسند و درباره آن نگران هستند، این است که آیا انتقال ویروس کرونا از طریق راه فاضلاب و توالت فرنگی هم به بدن انسان میسر است یا خیر؟ در ادامه همراه با ما باشید تا اطلاعات کافی را به دست آورید.

آیا ویروس کرونا مانند ویروس سارس شیوع پیدا می‌کند؟

ویروس سارس و کرونا هر دو در گروه ویروس‌های کرونا طبقه بندی می‌شوند. در سال ۲۰۰۳ ویروس سارس بین اهالی یک مجتمع مسکونی در هنگ کنگ گزارش شد و سپس این ویروس در نقاط مختلف جهان شیوع پیدا کرد. وقتی که منشاء اصلی شیوع این ویروس پیدا شد. این فرضیه به وجود آمد که علت ابتلای گروهی افراد این مجتمع نشت قطرات حاوی ویروس سارس از لوله‌های فاضلاب قدیمی بوده است.

بنابر گزارش ایسنا، پروفسور کاکو میتسوئی از دانشگاه پزشکی و داروسازی توهوکو و متخصص در زمینه اقدامات پیشگیرانه در برابر بیماری‌های مسری، این موضوع را این‌گونه توضیح می‌دهد، در کشورهایی که شرایط بهداشتی نسبتا خوبی دارند، خطر انتشار و انتقال ویروس کرونا از طریق لوله‌های فاضلاب بسیار کم است، اما اگر ویروس‌ها به سطوح توالت و نواحی اطراف آن بچسبند، این امکان وجود دارد که افراد با لمس کردن سطوح آلوده در معرض ابتلا به این ویروس قرار گیرند.

به همین دلیل توصیه می‌شود، قبل از کشیدن سیفون، درپوش توالت فرنگی را محکم ببندید و پس از استفاده از توالت دستان خود را به‌طور کامل و با دقت بشویید. رعایت موارد بهداشتی روزانه مانند ضدعفونی کردن شیرهای آب، روشویی‌ها و دستگیره‌های در، از بهترین و موثرترین روش‌ها برای جلوگیری از انتشار و انتقال ویروس کرونا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا