بیماری‌هاسلامت و تغذیه

درباره‌ی آنفلوانزا H1N1 چه می‌دانید؟

آنفلوانزا H1N1 نوعی از آنفلوانزاd بسیار شدید است که علائم بسیار سختی را دارد. این آنفلوانزا حتی در موارد زیادی موجب مرگ نیز می‌شود. در سال‌های اخیر این مورد بسیار دیده شده است و باید برای بیماران اطلاع رسانی کافی را نمود تا از ابتلا به آن پیشگیری نموده و در صورت ابتلا درمان لازم صورت گردد.

مصرف دگزامتازون برای درمان آنفلوانزا H1N1

متاسفانه برخی به طور خودسرانه و برخی هم با تجویز پزشک در زمان ابتلا به این بیماری اقدام به تزریق دگزامتازون می‌نمایند. دگزامتازون نوعی کورتون است که باعث می‌شود تا التهابات حاصل از بیماری کاهش یابد اما این ماده باعث کاهش سیستم ایمنی بدن می‌گردد. زمانی که سیستم ایمنی بدن کاهش یابد، فرد دیگر قادر به مقابله با آنفلوانزا  نمی‌باشد.

بنابراین اولین چیزی که فرد بیمار باید بداند این موضوع است که به هیچ وجه از دگزامتازون استفاده نکند. بنابراین نباید به دلیل کاهش التهابات بدن از دگزامتازون استفاده نمایید. بهتر است در صورتی که سیستم ایمنی حساسی دارید از واکسن آنفلوانزا استفاده نمایید. افراد حساس کسانی هستند که سلامتی آنان بیشتر از بقیه در معرض خطر ابتلا به آنفلوانزا قرار دارد، هستند.

این گروه شامل افراد بالای ۶۰ سال، زنان باردار، مبتلایان به دیابت یا بیماری‌های تضعیف‌کننده سیستم ایمنی، بیماران قلبی ریوی، مبتلایان به نارسایی کلیه، بیماران پیوندی، بیماران اچ‌آی‌وی مثبت و کارکنان مراکز درمانی و پرسنل پزشکی می‌باشند.

علائم بیماری آنفلوانزا اچ۱ ان۱ چیست؟

علائم بیماری آنفلوانزا اچ۱ان۱ دقیقا شبیه سرماخوردگی ساده است. فردی که مبتلا به این بیماری شده است، تب، درد و آبریزش بینی می‌باشد. البته شدت این علائم در آنفلوانزا  شدیدتر و بیشتر از سرماخوردگی ساده است. بهتر است قبل از انجام هر کار خودسرانه مانند مصرف آنتی بیوتیک و یا تزریق آمپول به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا بیماری شما را تشخیص دهد.

بهتر است به مدت سه الی پنج روز در خانه استراحت نمایید تا بیماری به طور کامل بهبود یابد. شستشوی دست‌ها کمک بسیار زیادی را به از بین رفتن ویروس و انتقال آن به افراد دیگر می‌کند. در صورتی که داروهای تجویز شده را به صورت مرتب مصرف نمایید قطعا بعد از چند روز بهبود می‌یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا