سلامت و تغذیه

۶ افسانه درباره خودارضایی

استمناء یک عمل جنسی طبیعی است و در طول تاریخ افسانه های زیادی مطرح شده که انسان را از این لذت منع می کند. در ادامه این شش افسانه را مورد بررسی قرار می دهیم.

۱- خودارضایی باعث اختلال نعوظ می شود

اختلال نعوظ اشاره به ناتوانی در حفظ نعوظ یا شق شدگی آلت تناسلی در طی مقاربت تا لحظه ارضا شدن است. این اختلال عملکرد جنسی می تواند علت های متفاوتی داشته باشد، اما خودارضایی در فهرست این علل نیست. وقتی شما به تعداد خیلی زیاد عمل خودارضایی را انجام می دهید؛ ذهن شما و حس لامسه شما در آلت تناسلی به یکسری از حرکات عادت می کند و این ممکن است باعث شود شما دیرتر به ارگاسم برسید.

۲- خودارضایی باعث کاهش میل جنسی می شود

خود ارضایی باعث کاهش میل جنسی شما یا جلوگیری از داشتن ارگاسم شما نمی شود. بسیاری از مردم نیز ادعا می کنند که زنان به وسیله ویبراتورها و دیگر وسایل رایج در خودارضایی معتاد می شوند و نمی توانند از رابطه جمسی بدون آنها لذت ببرند. با این حال، هیچ پشتوانه علمی و تجربی پشت این صحبت ها وجود ندارد.

کاهش میل جنسی و خودارضایی

۳- کودکان خودارضایی نمی کنند

خودارضایی یک عادت معمول دوران کودکی است.بچه های جوان بخش خصوصی بدن خود را کشف می کنند و احساس لذت که از این فعالیت ها توسط آن ها کشف می شود. اکثر کودکان حدود ۵-۶ ساله با بخش خصوصی خود بازی می کنند. کودک می تواند یک بار در هفته یا چند بار در روز خودارضایی کنند. حتی تحقیقاتی وجود دارد که جنین های پسر ممکن است برای لذت بردن اندام تناسلی خود را در رحم لمس کنند.

خودارضایی کودکان

۴- خودارضایی باعث کوری می شود

نابینا شدن در اثر خود ارضایی از آن دسته از افسانه هایی است که از گذشته وجود داشته ولی هیچ موردی تا به امروز در رابطه با نابینایی و ارگاسم به وسیله خودارضایی وجود نداشته است.

۵- افراد در رابطه زناشویی خودارضایی نمی کنند.

خودارضایی یک رابطه جنسی سالم است. اینکه شما مجرد هستید یا در یک رابطه یک فعالیت جنسی سالم است که می توانید برای ارضای خواسته های جنسی خود آن را انجام دهید.مطالعات نشان می دهد که خودارضایی رفتار بسیار معمولی است؛ حدود ۹۲٪ مردان و ۶۲٪ زنان خودارضایی می کنند. بعضی اوقات، زوج ها به عنوان بخشی از فعالیت جنسی خود نیز در کمک به خودارضایی شرکت می کنند.

۶- خودارضایی باعث ناباروری می شود

خودارضایی باعث این نمی شود که شانس باردار شدن(خانم ها) یا بارور کردن (آقایان) کاهش پیدا کند.

با این حال، برای مردانی که تعداد اسپرم کمی دارند؛ کاهش تعداد انزال ها در دورانی که سعی می کنند همسر خود را باردار کنند؛ توصیه می شود. تنها روشی که خودارضایی می تواند به ناباروری منجر شوداین است که اگر وسایلی که از آنها استفاده می شود به خوبی تمیز نشود و باعث بیماری های مراقبتی مربوط به آلودگی شود.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا