اقدام به بارداری

۵ روش بارداری سریع، اقدام برای بارداری در کوتاه‌ترین زمان

شاید شما در تلاشید تا سریع حامله شوید یا امید دارید که در زمان معینی از سال کودکتان به دنیا بیاید. در این مطلب به ۵ روشی که شانس شما را برای بارداری در کوتاه‌ترین زمان افزایش می‌دهند می‌پردازیم و همچنین در این رابطه که چه زمانی باید نگران احتمال وجود مشکلات باروری شوید راهنمایی‌هایی ارائه می‌دهیم.

به دکترتان مراجعه کنید

شما زمانی احتمال حاملگی موفق (بارداری سریع) دارید که بدن شما برای این امر آمادگی لازم را داشته باشد. معاینه عمومی منظم توسط یک دکتر یا ماما برای رسیدن به بهترین وضعیت جسمانی جهت بارداری و اطلاع از تغییراتی که به حاملگی کمک می‌کنند را در برنامه خود قرار دهید.

برای یک حاملگی سالم برنامه‌ ریزی کنید

حداقل از یک ماه قبل از تلاش برای حاملگی، شروع به مصرف اسید فولیک کنید. این ماده به شدت خطر نقص‌های مشخصی در زمان تولد را کاهش می‌دهد.

توصیه‌های دیگری که منجر به سلامت کودک خواهد شد عبارتند از ترک هرگونه عادت ناسالم (مانند نوشیدن الکل، استعمال دخانیات یا مصرف مواد مخدر)، رساندن وزن به مقدار مناسب و کاهش مصرف کافئین به کمتر از ۳۰۰ میلی‌گرم در روز.

مقاله مرتبط : کمبود اسید فولیک چه عوارضی دارد؟

برای بارداری سریع، زمان تخمک گذاری را به دست بیاورید

کلید بارداری سریع یا به عبارتی بارداری در کوتاه‌ترین زمان، به دست آوردن زمانی است که بدنتان شروع به تخمک گذاری می‌کند. شما در هر چرخه قاعدگی فقط یک بار تخمک گذاری می‌کنید. اگر بدانید چه زمانی تخمک گذاری می‌کنید، می‌توانید زمان رابطه را طوری تنظیم کنید که بیشترین احتمال حاملگی در آن چرخه را داشته باشد.

شما می‌توانید روش‌های مختلفی را برای فهمیدن این زمان اجرا کنید که در مطلبی با عنوان پیش بینی تخمک گذاری، در این مورد شما را راهنمایی می‌کنیم. (اگر شما دارای قاعدگی نامنظم هستید، فهمیدن زمان دقیق تخمک گذاری می‌تواند مشکل باشد. در چنین مواردی از دکتر خود کمک بخواهید.)

در زمان مناسب رابطه جنسی برقرار کنید

زمانی که زمان تقریبی تخمک گذاری را به دست آوردید، به نحوی برنامه ریزی کنید که در بیشترین حالت باروری که ۲ الی ۳ روز قبل از تخمک گذاری تا روز تخمک گذاری است، رابطه جنسی داشته باشید. اگر از دوره‌ی باروری خود آگاه نیستید، سعی کنید هر روز در دو هفته میانی چرخه قاعدگی خود رابطه جنسی داشته باشید. به این روش احتمال وجود اسپرم سالم در لوله‌های رحم زمانی که بدن شما تخمک آزاد می‌کند زیاد است.

یک توصیه دیگر: دقت داشته باشید که اگر شما و همسرتان تا زمان رسیدن دوره باروری برای حاملگی صبر می‌کنید، زمان زیادی از رابطه جنسی شما نگذرد. همسر شما حتما حداقل یک بار در روزهای قبل از دوره‌ی باروری شما باید ارضا شده باشد در غیر اینصورت ممکن است مقدار زیادی اسپرم مرده در منی او وجود داشته باشد.

نکته: بسیاری از روان کننده‌های واژن چه آن‌هایی که در داروخانه‌ها موجود هستند و چه موارد خانگی مانند روغن زیتون می‌توانند سبب کندی اسپرم شوند. اگر می‌خواهید از این مواد استفاده کنید از جایی که تهیه می‌کنید بخواهید نوعی که مشکلی در حاملگی ایجاد نمی‌کند را به شما پیشنهاد بدهد.

برای بارداری سریع و سالم، اسپرم را تقویت کنید

یک اسپرم سالم و قوی بیشترین شانس برای بارور کردن یک تخمک را دارد. همسر شما کارهای مختلفی می‌تواند انجام دهد که قابلیت باروری او را افزایش دهد:

  • تنباکو و مواد مخدر صنعتی را کنار بگذارد.
  • مصرف نوشیدنی‌های الکلی را به کمتر از ۳ عدد در روز کاهش دهد.
  • اگر اضافه وزن شدید دارد، خود را به وزن مناسب برساند.
  • مقدار کافی مواد مغذی مشخصی – مانند روی، اسید فولیک و ویتامین C – که به تولید مقدار زیادی اسپرم قوی کمک می‌کنند، مصرف کند.
  • از سونا و حوضچه‌های آب گرم (جکوزی) استفاده نکند و با آب داغ استحمام نکند زیرا گرما اسپرم را می‌کشد. (بیضه‌ها در دمای ۳۴ الی ۳۷ درجه سانتی گراد بهترین عملکرد را دارند که چند درجه از دمای بدن پایین‌تر است.)

هرچه همسر شما سریعتر این تغییرات را ایجاد کند بهتر است زیرا مدتی برای بلوغ اسپرم طول می‌کشد و از شروع رعایت این موارد ۳ ماه برای تولید نمونه‌های اسپرم بهتر زمان می‌برد.

قبل از مراجعه به دکتر، چه مدت تلاش کنیم؟

اگر سن شما کمتر از ۳۵ است و پس از تلاش برای حاملگی به مدت یک سال هنوز حامله نشده‌اید، موقع آن است که به یک متخصص باروری مراجعه کنید. اگر سنتان برابر با ۳۵ سال یا بیشتر است، پس از تلاش بی نتیجه به مدت ۶ ماه به متخصص مراجعه کنید. در آخر، اگر دلیلی وجود دارد که احتمال می‌دهید شما یا همسرتان ممکن است مشکل ناباروری داشته باشید، خوب است که قبل از شروع به تلاش برای حاملگی به متخصص مراجعه کنید.

مقاله مرتبط : بارداری زنان در دهه سی زندگی، مشکلات و مزایا

امیدواریم مطالب برای شما دوستان عزیز مفید و کاربردی باشد خوشحال می شویم با قرار دادن نظر یا پرسشی ما را در بهتر شدن همراهی کنید.

تیم ژرسه

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا