اقدام به بارداریبارداری

بارداری در فصل بهار انتخابی عالی برای بچه‌دار شدن

بارداری در فصل بهار مزایای بسیار زیادی دارد. شاید تا به حال با خودتان فکر نکرده باشید که آیا زمان باردار شدن شما مهم است یا نه؟ باید بگوییم بله این‌که شما در چه فصل از سال اقدام به بارداری نمایید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

قطعا هر سه ماهه بارداری از اهمیت و ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند اما درباره‌ سه ماهه دوم باید بیشتر مراقب خود و جنین باشیم. در سه ماهه دوم، جنین شروع به رشد می‌کند و تقریبا بیشتر اعضای بدنش تشکیل می‌‌شود. رشد مغزی، رشد عضلانی و استخوانی و حتی بهره هوشی در این زمان تعیین می‌گردد.

در سه ماهه دوم باید بیشتر مراقب خورد و خوراک خود باشید و غذاهایی که ارزش غذایی ندارند را میل نکنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که این دوره را در فصل بهار بگذرانید. در این فصل میزان اکسیژن موجود در هوا و انرژی نور خورشید بیشتر از فصل‌های دیگر است. بنابراین رشد جنین شما و بارداری در فصل بهار بهتر صورت می‌گیرد.

فواید بارداری در بهار

تحقیقی جالب درباره‌ افسردگی بعد از زایمان

افسردگی بعد از زایمان یکی از معضلاتی است که باید جدی گرفته شود. بعد از مراحل زایمان و به دنیا آمدن نوزاد، گاهی ممکن است مادر به دلیل تغییرات هورمون‌های بدن، دچار اضطراب و افسردگی بعد از زایمان گردد. در واقع زمانی که مادر دچار این مشکل می‌گردد، بسیار تحریک پذیر می‌شود و ممکن است هر مسئله‌ بسیار کوچکی او را دچار ناراحتی کند.

چندین مورد بر این موضوع تاثیرگذار است که براساس نتایج به دست آمده فصل زایمان نیز در احتمال ابتلا به افسردگی تاثیر گذار است. زنانی که در فصل‌های بهار و زمستان زایمان می‌کنند، نسبت به مادرانی که در فصل‌های تابستان و پاییز فارغ می‌شوند، کمتر افسردگی بعد از زایمان را تجربه می‌‌کنند. در واقع بارداری در فصل بهار و زایمان در آن باعث می‌شود که احتمال به وجود آمدن این مشکل کمتر باشد.

بعد از بارداری در فصل بهار چندین عامل دیگر نیز وجود دارد. مثلا زنانی که زایمان طبیعی دارند، نسبت به زنانی که زایمان سزارین داشته‌اند، کمتر دچار افسردگی می‌شوند یا میزان شاخص توده بدنی از دیگر عوامل موثر در این بیماری می‌باشد. بارداری در فصل بهار به شما کمک می‌کند تا کمتر در این مورد آسیب ببینید.

مقاله مرتبط: انجام ورزش‌هایی برای داشتن زایمان طبیعی و راحت‌تر

بارداری و فصل بهار

مردان و بارداری در فصل بهار

شاید تا به حال در این مورد فکر نکرده باشید که بهترین زمان باروری چه فصلی از سال است؟ همان‌طور که در فصل بهار زمین و تمام موجودات و طبیعت، زندگیِ تازه‌ای را شروع می‌کنند و بسیار بارور هستند، انسان نیز در این فصل در بهترین زمان باروری خود قرار دارد.

بارداری در فصل بهار امکان بیشتری نسبت به سایر فصل‌ها دارد. مردان در فصل بهار دارای اسپرم بیشتری نسبت به سایر زمان سال هستند و همچنین میزان قدرت و حرکت اسپرم نیز در این زمان افزایش پیدا می‌کند. این موضوع درباره‌ زنان نیز صحت دارد و میزان تخمک‌گذاری در بهار نسبت به سایر فصل‌ها بسیار بیشتر است.

حتی براساس تحقیقات کسانی که می‌خواهند از طریق IVF صاحب فرزند شوند، بهتر است در فصل بهار این کار را انجام دهند زیرا میزان موفقیت این روش پنج درصد بیشتر از انجام آن در فصل‌های دیگر سال است. در واقع بارداری در فصل بهار از شانس بالاتری برخوردار است و باروری بدن زن و مرد بیشتر و بهتر از سایر مواقع سال می‌باشد.

مقاله مرتبط : راه‌های افزایش اسپرم در مردان

در آخر می‌توان نتیجه گرفت که بارداری در فصل بهار مزایای بسیاری دارد، علاوه بر تاثیرات بسیار مثبتی که بهار بر روی جنین دارد، می‌توانید به راحتی مطمئن باشید که شانس بارداری شما در این زمان بیشتر از هر موقع از سال خواهد بود.

توصیه‌هایی برای زنان باردار در فصل بهار

  • مایعات بیشتری بنوشند.
  • زمانی که تابش آفتاب مستقیم است در معرض آن قرار نگیرند.
  • لباس‌های مناسب این فصل که نخی و راحت است، بیشتر بپوشند.
  • زنان باردار حتما در طول روز سعی کنند، پاهای خود را بالا قرار دهند و نمک کمتری استفاده کنند.
  •  هنگام نشستن در ماشین استفاده از کمربند ایمنی برای زنان باردار امری ضروری است اما زیر شکم ببندید تا آسیبی به جنین نرسد.
  • استفاده از کرم ضد آفتاب به خصوص در این فصل برای زنان باردر لازم است و بهتر است 20 دقیقه قبل بیرون رفتن استفاده کنند.
  • شنا کردن برای زنان باردار منعی ندارد زیرا روی مفاصل و ستون فقرات تاثیرات مثبتی دارد.
  • اگر انتظار دارید در بهار مادر شدن را تجربه کنید، بهتر است صبح زود بیدار شوید و شب‌ها به پیاده‌روی بروید و بدون استرس لذت ببرید.

امیدواریم مطالب فوق برای شما همراهان عزیز مفید و کاربردی بوده باشد. ممنون می‌شویم نظرها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید.

تیم‌ژرسه

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا