اقدام به بارداری

روش‌های تعیین جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری یکی از موضع‌هایی است که امروزه زوج‌ها درگیر آن هستند. اغلب زوج‌ها در حال حاضر قصد دارند یک و یا دو فرزند داشته باشند و برایشان اهمیت زیادی دارد که فرزندشان پسر و یا دختر باشد. در قدیم فرزندان تعداد زیادی بودند و تعیین جنسیت نوزاد بی‌معنی بود، اما در حال حاضر با استفاده از روش‌های جدید و پیشرفته می‌توان تعیین جنسیت نوزاد را انجام داد.

روش پی جی دی در زمان انجام آی وی اف استفاده می‌شود. گاه به دنیا آمدن جنین پسر و یا دختر برای والدین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بودن یک روش صد در صدی که مطمئن باشید جنین جنسیت دلخواه شما را دارد، هدیه‌ای است که پیشرفت علم و تکنولوژی به ارمغان آورده است.

در صورتی که می‌خواهید جنسیت جنین به طور صد در صد طبق خواسته شما باشد، باید از روش پی جی دی استفاده کنید. آی وی اف روشی است که در آن تخمک از زن و اسپرم از مرد گرفته می‌شود و سپس در آزمایشگاه لقاح مصنوعی روی آن‌ها انجام می‌گردد. بعد از لقاح با استفاده از آی وی اف پزشکان توسط روش پی جی دی تعیین جنسیت جنین به طور صد در صدی طبق خواسته والدین تعیین می‌گردد و سپس برای لانه گزینی در رحم قرار می‌گیرد.

پی جی دی به چه معناست؟

تمام جنین‌هایی از طریق روش‌های آی وی اف به وجود می‌آیند، توسط آزمایشات ژنتیک بررسی می‌شوند. آزمایش‌های ژنتیک برای این انجام می‌شوند که جنین‌ها نواقص و اختلالات ژنتیکی نداشته باشند. بعد از انجام آزمایش‌های ژنتیک پی دی جی جنین سالم و بی‌نقص به رحم مادر منتقل می‌شود تا در آن لانه گزینی را انجام دهد.

با انجام این آزمایش‌های ژنتیک می‌توان تعیین جنسیت جنین را انجام داد. بنابراین با انجام آزمایش‌های پی دی جی می‌توان جنسیت جنین را مشخص نمود و سپس آن را به رحم مادر انتقال داد.

نحوه‌ی انجام پی جی دی و تعیین جنسیت چگونه است؟

حدود ۳ روز بعد از گرفتن تخمک و انجام لقاح در آزمایشگاه، جنین تقریبا ۶ سلولی می‌شود. در این هنگام پزشکان با دریافت یکی از سلول‌ها و مورد بررسی قرار دادن آن می‌توانند به تمام ویژگی‌های ژنتیکی آن دست یابند. همچنین جنسیت نیز در این آزمایش‌ها مشخص می‌گردد. در این زمان جدا کردن یک سلول از جنین باعث ایجاد مشکلی نمی‌شود و می‌توان به راحتی تعیین جنسیت را انجام داد.

سایر کاربردهای پی جی دی چیست؟

این روش تنها برای تعیین جنسیت جنین انجام نمی‌گردد. پی جی دی یک آزمایش ژنتیک بسیار پیشرفته است که توسط آن می‌توان به تمام ویژگی‌های ژنتیکی جنین پی برد. گاه والدین از یک بیماری ارثی رنج می‌برند که ممکن است این بیماری به جنین و نسل‌های بعدی انتقال یابد.

در این موارد با انجام آی وی اف و با استفاده از روش پی جی دی می‌توان سلول جنین را مورد آزمایش قرار داد و در صورت وجود بیماری آن جنین را در رحم مادر قرار نداد. به طور کلی می‌توان از این روش در حل بسیاری از مشکلات کمک گرفت.

هزینه انجام پی جی دی چقدر است؟

این روش درمانی معمولا از طرف بیمه‌ها پشتیبانی نمی‌گردد. هزینه‌های آن تقریبا زیاد است و بهتر است قبل از اقدام به هر کاری با افراد با تجربه مشاوره انجام دهید و بودجه مالی خود را با آن تطابق دهید. تعیین جنسیت را با این روش انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا