اقدام به بارداری

نکات مهم درباره‌ی بارداری سریع

بارداری سریع یکی از مواردی است که بیشتر زوج‌ها دوست دارند آن را تجربه نمایند. به این معنی که وقتی فرد اقدام به باردار شدن می‌کند، در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسد. باید بدانید که مانند بسیاری از مسائل زندگی این موضوع نیز نیاز به کسب آگاهی و مطالعه دارد. با دانستن نکات مهم درباره‌ی بارداری سریع می‌توانید هر چه زودتر به نتیجه برسید.

۱- زمان دقیق تخمک گذاری

تمام خانم‌ها در هر سیکل ماهانه تنها یک بار شانس باردار شدن دارند و این شانس در زمان تخمک گذاری در تخمدان می‌باشد. اگر اسپرم در زمان درست داخل رحم قرار گیرد، شانس باردار شدن بسیار بالا خواهد بود. بنابراین به عنوان یک خانم شما باید زمان دقیق تخمک گذاری را بدانید تا بارداری سریع اتفاق بیفتد.

۲- ابزارهای مشخص کردن زمان تخمک گذاری

شما می‌توانید به راحتی با استفاده از تقویم‌ها و یا برنامه‌های مرتبط با دوران قاعدگی زمان دقیق تخمک گذاری را مشخص نمایید. اگر امکان دسترسی به این برنامه‌ها را ندارید و یا ابزار دقیق‌تری می‌خواهید، می‌توانید از تست‌های مخصوص تخمک گذاری استفاده نمایید.

این تست‌ها دقیقا مانند کیت تعیین حاملگی کار می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از تست ادرار روی این کیت‌ها بدانید که آیا در زمان درست برای بارداری سریع هستید یا نه.

۳- استفاده از پوزیشن‌های مناسب

وضعیت نزدیکی در امر بارداری تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر دخول و نزدیکی به صورت عمیق انجام گردد، احتمال رسیدن اسپرم به تخمک بیشتر می‌گردد. بهتر است با تحقیق درباره‌ی این موضوع حالت و پوزیشن مناسبی را انتخاب نمایید.

مقاله مرتبط : انواع حالت رابطه جنسی برای بارداری و هنگام بارداری

۴- برای بارداری سریع زود بلند نشوید

بعد از انجام نزدیکی و تزریق مایع منی، خانم نباید زود از جای خود بلند شود. بهتر است پاهای خود را بلند کرده و بر دیوار تکیه دهید. این کار اجازه می‌دهد تا اسپرم به راحتی به دهانه رحم و تخمدان برسد.

۵- مکمل‌ها را فراموش نکنید

استفاده از مکمل‌های غذایی و ویتامین‌ها سبب رفع کمبودهای بدن و آمادگی بیشتر برای بارداری سریع می‌گردد. اسید فولیک یکی از مکمل‌هایی می‌باشد که باید ۶ ماه قبل از اقدام به بارداری از آن استفاده نمایید. استفاده از ویتامین‌ها کمک بسیار زیادی را به شما می‌کند.

۶- رژیم غذایی خود را تغییر دهید

رژیم غذایی تاثیر بسیار زیادی را بر روی بارداری سریع خواهد داشت. اگر مشغول خوردن غذاهای فست فودی و بی ارزش هستید، نباید منتظر باشید تا بدنتان به درستی کار کند و اسپرم به راحتی وارد تخمدان گردد. بنابراین رژیم غذایی خود را سالم گردانید و اقدام‌های بارداری را انجام دهید.

مقاله مرتبط : رژیم غذایی مناسب برای افزایش باروری مردان

۷- ورزش کنید

داشتن تحرک لازم سبب می‌شود تا جریان گردش خون و اکسیژن رسانی به اندام‌های بدن به درستی انجام گردد. همچنین داشتن وزن ایده آل می‌تواند اثر زیادی را در بارداری سریع داشته باشد. حتما برای داشتن بدن سالم ورزش کنید تا حاملگی در زمان درست اتفاق بیفتد.

۸- موارد ممنوعه را ترک کنید

موارد ممنوعه شامل الکل، سیگار و کافئین می‌توانند اثرات بسیار مخربی را بر روی تولید مثل داشته باشند. ترک کردن این مواد خطرناک می‌تواند کمک بسیار زیادی را در بارداری سریع بکند.

۹- راه را برای اسپرم باز کنید

به طور طبیعی مایع داخل واژن کمک بسیار زیادی را در رسیدن اسپرم به تخمک می‌کند. اگر در این باره مشکل دارید می‌توانید از انواع روان کننده‌ها و سایر ابزارهای دیگر استفاده نمایید تا بارداری سریع راحت‌تر اتفاق افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا