نوزاد و کودک

مراقب مواد شیمیایی در محصولات نوزاد باشید

نوزاد یکی از حساس‌ترین مخلوقات است. محصولات دارای مواد شیمیایی از مواردی هستند که می‌توانند برای نوزاد شما ایجاد مشکل نمایند. قطعا زمانی که خبر شنیدن آمدن نوزادی را می‌شنوید، خودتان و یا اطرافیان اقدام به خرید وسایل و لوازم مورد نیاز برای نوزاد می‌کنند. برخی از وسایل مورد نیاز دارای مواد شیمیایی می‌باشند. باید مراقب باشید تا این مواد برای نوزاد شما ایجاد مشکل و آسیب نکند. در این مطلب اطلاعاتی درباره‌ی محصولات شیمیایی نوزاد بیان می‌کنیم.

مراقب پودر بچه باشید

پودر بچه ماده‌ای است که برای جلوگیری از انواع سوختگی در کودکان استفاده می‌گردد. در این محصول از ماده‌ای به نام تالک استفاده می‌گردد.

بر اساس تحقیقات و مطالعات اخیر دانشمندان، تالک ماده‌ای است که سبب سرطان می‌گردد. اگر قصد خرید پودر بچه را دارید حتما دقت داشته باشید که فاقد تالک باشد.

پودرهای شستشو و سفید کننده یکی از مواد شیمیایی مضرر

شستن لباس‌های نوزاد یکی از امور بسیار حساس و مهمی است که باید دقت بسیار زیادی را در آن داشت.

پودرهای شستشو و مخصوصا مواد سفید کننده دارای مواد سمی و شیمیایی هستند که می‌تواند برای نوزاد شما بسیار خطرساز باشد. در بسیاری از مواقع این مواد روی بدن نوزاد ایجاد حساسیت می‌نماید.

عطرهای مصنوعی آسیب زا هستند و دارای مواد شیمیایی

اگر دقت داشته باشید در بیشتر محصولات مانند پودرهای شستشو و یا دستمال‌های مرطوب از نوعی عطر استفاده می‌گردد. معمولا کسی مواد تشکیل دهنده این عطرها را نمی‌داند.

ممکن است محصولات دارای عطر مصنوعی برای نوزاد شما مشکلات پوستی و یا حساسیت‌های تنفسی ایجاد نماید. بهتر است قبل از انتخاب چنین محصولاتی از طبیعی بودن عطر آن‌ها مطمئن شوید. توصیه ما به شما انتخاب محصولات بدون عطر می‌باشد.

خطر پارابن را جدی بگیرید

پارابن یکی از مواد شیمیایی است که ایجاد حساسیت در نوزادان می‌نماید. برخی از کرم‌ها و محصولات مربوط به نوزادان دارای ماده پارابن هستند. در واقع این ماده به عنوان نگه دارنده در این محصولات استفاده می‌گردد. این ماده نه تنها برای نوزادان بلکه برای بزرگسالان نیز می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد.

این ماده سرطان زا بوده و در صورت مصرف مداوم فرد را مستعد ابتلا به انواع سرطان می‌نماید. در نوزادان نیز پارابن سبب اختلال در رشد جسمی و ذهنی می‌گردد.

وجود تی بی تی در پوشک نوزاد

این ماده نوعی ماده معدنی است که در ساختن پوشک‌ها استفاده می‌گردد. سعی کنید از پوشک‌های دارای مواد طبیعی و ارگانیک استفاده نمایید. باید بدانید که این ماده موجب آسیب رسیدن به سیستم ایمنی و دفاعی نوزاد می‌گردد.

فتالات یکی از ماده‌های خطرناک دیگر

این ماده شیمیایی بیشتر در انواع عروسک‌ها و اسباب بازی‌ها وجود دارد که موجب آسیب و اختلال در رشد کودک می‌گردد. در صورتی که اقدام به خرید اسباب بازی می‌کنید توجه داشته باشید که نوع چوب و یا سیلیکون آن را تهیه نمایید.

الکل باعث آسیب می‌گردد

بیشتر محصولات ضد عفونی کننده مانند دستمال‌های مرطوب و انواع ژل‌ها دارای الکل هستند. این ماده باعث اختلال در سیستم ایمنی و فرایند رشد می‌گردد. بهتر است از محصولات بدون الکل استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا